Dziecko nie czuje się dobrze wśród innych rówieśników

Problem agresji wśród młodzieży staje się w ostatnim czasie bardzo ważnym zjawiskiem. Dużo rodziców rozmyśla w jaki sposób pomóc swojemu dziecku? Co zrobić żeby odnalazło się ono w grupie rówieśniczej i stało się jej częścią?

Co jest ważne?

Brak akceptacji dziecka wśród rówieśników - Mvsystem.plJako rodzice powinniśmy bacznie obserwować nasze dzieci oraz wiele z nimi rozmawiać. Budowanie więzi z dzieckiem rozpoczyna się już w okresie niemowlęcym. Uwaga poświęcone naszym dzieciom procentuje zaufaniem, którym darzą nas one także w późniejszym wieku. Znając doskonale nasze dziecko, będziemy mogli zauważyć, że dzieje się z nim coś dziwnego. Wówczas będziemy mogli adekwatnie zareagować. Brak akceptacji wśród rówieśników jest dla dziecka bardzo traumatycznym przeżyciem. Gdy nie jest akceptowane przez grupę, zazwyczaj pozostaje z boku. Nie angażuje się w wspólną pracę, zachowuje się jak nieobecny. A wszystko to dlatego aby nie zwracać na siebie zainteresowania ponieważ boi się ośmieszania ze strony innych dzieci. Takie zdarzenia mogą powodować, że dziecko zamknie się w sobie, będzie obojętne.

Co zrobić żeby pomóc dziecku?

Dużo rodziców zastanawia się jak pomóc swojemu dziecku. Zadanie jest złożone. Z odsieczą może przyjść pedagog szkolny albo wychowawca i ich rola jest duża, jednak jeśli brać pod uwagę pracę z całą grupą. Dojście do istoty problemu, które dręczą naszemu dziecku może nie okazać się takie banalne. Wielu rodziców decyduje się na indywidualną pracę psychologa, który w sprzyjających warunkach pomoże rozwiązać problem – http://www.balans.edu.pl. Gdy sytuacja jest poważna warto szukać ratunku gdzie indziej. Gabinet psychologiczny jest tym miejscem, gdzie zmartwieni rodzice poszukują pomocy dla swoich dzieci.