Klub sportowy. Treningi indywidualne czy drużynowe?

O znaczeniu sportu dla zdrowia dzieci i młodzieży mówi się w ostatnim czasie naprawdę dużo. Coraz więcej dorosłych zdaje sobie sprawę, że aktywność fizyczna to baza, która oddziałuje na sprawność ich pociechy. Jaki sport wybrać dla naszego dziecka? I gdzie je zapisać?

Klub sportowy - Mvsystem.plWybieramy rodzaj sportu

Wybór dyscypliny nie powinien być wyłączną decyzją rodzica. Bardzo istotne są preferencje dziecka. Aby sport przynosił oczekiwaną frajdę musi sprawiać przyjemność. Zatem musi być to coś, co dziecko będzie lubiło.

Czy może być klub sportowy?

Wybór dziedziny to pierwszy krok do rozpoczęcia działań. Trzeba także zdecydować gdzie nasze dziecko powinno ćwiczyć. Wybór jest ogromny. Począwszy od przyszkolnych klubów sportowych, przez prywatne grupy sportowe, prowadzone przez przedsiębiorców, a nawet poprzez indywidualne treningi. Wszystko zależy od preferencji rodzica i dziecka, a także możliwości finansowych rodzica. Indywidualne treningi są oczywiście sporo kosztowniejsze niż ćwiczenia grupowe, organizowane w ramach klubów sportowych. UKS bywa idealnym rozwiązaniem, jakie organizowane jest przy szkołach. Warto pamiętać, że założenie Uczniowskiego Klubu Sportowego wiąże się ze spełnieniem określonych zasad, a jego powołanie wiąże się także z formalną organizacją klubu, realizowaną przez załatwienie wymaganych formalności w starostwie powiatowym. Dla młodzieży uczęszczanie na zajęcia realizowane w ramach UKS to doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu.