Ubezpieczenie AC. Czy warto kupować dla starszych aut?

Auta w Polsce podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu OC. Każdy posiadacz auta bez względu na markę czy wiek pojazdu musi posiadać polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Ubezpieczenie AC - Mvsystem.plUbezpieczenie AC. Jakie korzyści?

AC, czyli AutoCasco, należy do grupy ubezpieczeń dobrowolnych. Oznacza to, że nie jest ono wymagane tak jak jest to w przypadku OC. Mając AC nie musimy przejmować gdy coś stanie się z naszym samochodem. Przed czym dokładnie chroni nas AutoCasco? Gdy w zdarzeniu drogowym, którego jesteśmy sprawcą ucierpi również nasze auto wtedy jeżeli nie mamy AC to będziemy musieli zreperować samochód na własny koszt. AC pozwala uniknąć takich wydatków, gdyż wtedy koszty reperacji zostaną pokryte właśnie z AC. Ale to nie wszystkie zalety posiadania AC. Ubezpieczenie to chroni nasz samochód również od kradzieży.

Kiedy warto zainwestować w takie ubezpieczenie?

Zauważa się tendencję, zgodnie z którą AutoCasco kupowane jest dla nowych modeli samochodów. Im starsze samochód tym rzadziej właściciele wybierają AC dla swojego samochodu. Skąd taka zależność? Starsze samochody są warte mniej niż ich odpowiedniki prosto z salonu dlatego też ich posiadacze tłumaczą, że nie kalkuluje im się wydawanie kolejnych pieniędzy na ubezpieczenie. Prawda jest taka, że nigdy nie wiadomo kiedy taka nie obowiązkowa polisa może się nam przydać, gdyż nie wiadomo czy nasze auto nie padnie łupem złodziei albo czy np. parkując nie porysujemy stojącego obok samochodu. Firmy ubezpieczeniowe opracowują oferty dedykowane specjalnie dla posiadaczy starszych samochodów. Są to ofert, w których cena ubezpieczenia odnosi się do jego zakresu. Firmy ubezpieczeniowe opracowują dedykowane pakiety przeznaczone dla starszych modeli. Wtedy zazwyczaj oferta ograniczona jest do kilku określonych w umowie zdarzeń.