Zakup samochodu używanego wraz z gwarancją prawną

Nowy samochód to przez wiele osób symptom bogactwa. Nie każdego bowiem stać na zakup auta prosto z salonu. Alternatywą może być zakup samochodu używanego wraz z gwarancją prawną.

Zakup samochodu używanego wraz z gwarancją - Mvsystem.plJak szukać, żeby nie stracić?

Przeciwnicy kupowania samochodów używanych wskazują, że podstawową problemem takich transakcji jest nieznana rzetelna historia takiego pojazdu. Niestety, ale często można natknąć się na nieuczciwych handlarzy, którzy nie są fair i chcą sprzedać nam samochód niezupełnie sprawne technicznie lub z historią wypadkową, którą próbują ukryć. Aby uniknąć taki podejrzanych praktyk należy zachować szczególną ostrożność. Kupowanie bezpośrednio od osoby fizycznej obarczone jest ryzykiem i jeśli nie mamy doskonałej wiedzy co należy sprawdzić, warto wówczas skorzystać z doświadczenia osoby znajomej, która za nas oglądnie auto i oceni jego faktyczny stan.

Zakup z gwarancją? Czyli gdzie?

Można również wybrać inną opcję. A mianowicie wybrać się do komisu samochodowego. Niestety i w tym przypadku zdarzają się nieuczciwi handlowcy. Jednak jest ich znacznie mniej niż w przypadku osób prywatnych. Ponadto, jeśli kupimy auto w komisie, mamy pewne przywileje wynikające z gwarancji. Komis samochodowy oferuje do sprzedaży zarówno pojazdy własne, jak też pośredniczy w sprzedaży aut, które nie są jego własnością, a jedynie zostały przyjęte w komis do czasu ich zbycia. Bez względu na sposób, jeśli komis to podmiot uczestnicząca w procesie kupna – sprzedaży, odpowiada on za udzielenie gwarancji praw kupującego. Ważne są tu kwestie związane z faktem czy osoba kupująca jest osobą fizyczną czy firmą. Od tego zależy rodzaj praw przysługujących kupującemu. Obowiązują wówczas odrębne podstawy prawne, jakie regulują szczegóły gwarancji.

Import samochodów używanych z Niemiec – http://auto-bzyk.com.pl